Rok 2010

aktualności styczeń. luty, marzec, kwiecień, maj, czerwieclipiec sierpień,  wrzesień, październik listopad, grudzień

grudzień

 8 grudnia

Pierwszokomunijne medaliki

8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny odbyło się kolejne spotkanie  uczniów  z II klasy sp  i ich rodziców. Na Mszy św. ks. Proboszcz  poświęcił medaliki, które z kolei rodzice przekazali swoim  dzieciom.  Poświęcony medalik dla tych, którzy go noszą jest znakiem wiary i czci dla Matki Bożej.

foto>>

listopad

1 listopada

Dziś uroczystość Wszystkich Świętych.

1 listopada oddajemy chwałę Wszystkim Świętym – oficjalnie uznanym i nieznanym z imienia.

Po uroczystej Mszy świętej odprawionej o godzinie 10.30 wyruszyła procesja na cmentarz grzebalny.  LITURGII przewodniczył ks. Stanisław Gieroń  - proboszcz Parafii.

Foto>>

 

październik

24 października

Remont Kościoła zakończony

Zaplanowane na ten rok prace remontowe zostały zakończone. Dzięki staraniom księdza Proboszcza   nieco zmienił się wystrój kościoła i nabrał nowych barw.

Prace remontowe>>

Kościół po remoncie>>

 

17 października

Jan Paweł II - "Odwaga świętości"

- X Dzień Papieski

Powołanie każdego człowieka do świętości, ukazywane przez Jana Pawła II w jego życiu i nauczaniu było  tematem jubileuszowego, X Dnia Papieskiego.  Z tej okazji młodzież z naszego gimnazjum, pod kierunkiem pań Heleny Kaproń i Urszuli Woźnicy, przygotowała program słowno-muzyczny, w którym   przybliżyła Osobę Wielkiego Polaka i przypomniała Jego wspaniały pontyfikat.

 Foto>>

3 października

Poświęcenie różańców

Poświęcenie różańców i wręczenie ich dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej odbyło się 3 października na Mszy Świętej odprawionej przez księdza Proboszcza.

foto>>

wrzesień

19 września

Poświęcenie tornistrów

W niedzielę, 19 września 2010 r.  podczas Mszy św. o godz. 10.30 odbyło się poświęcenie tornistrów, przyborów szkolnych i wszystkiego, co potrzebne będzie w nauce uczniom rozpoczynającym naukę w klasie pierwszej szkoły podstawowej.

foto>>

16 września

W czwartek, 16 września w parafii św. Jana Chrzciciela w Janowie Lubelskim miał miejsce obrzęd wprowadzenia do posługi lektora.

Mszy świętej przewodniczył Ksiądz Dziekan Jacek Staszak.

 Lektorami z naszej Parafii zostali: • Damian Białek, • Paweł Fiedorek, • Łukasz Krzysztoń.

„Boże, źródło światłości i dobroci, Ty posłałeś swojego Syna, Słowo życia, aby objawił ludziom tajemnice Twojej miłości, pobłogosław tych wybranych do posługi lektorów. Spraw, aby nieustannie rozważając Twoje słowo, zostali przez nie ukształtowani i wiernie przekazywali je swoim braciom. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen”. – modlitwa wprowadzenia do posługi lektora.

 foto ks. Stanisław Gieroń>>

8 września

W dniach 7-8 września 2010 roku Janowskie Sanktuarium przeżywało obchody 25. rocznicy koronacji obrazu Matki Boskiej Łaskawej Różańcowej, połączone z Uroczystością Odpustową i Dożynkami. Sumę jubileuszową, która była poprzedzona korowodem dożynkowym odprawili abp Bolesław Pylak i bp Edward Frankowski. „Dziś w święto Jej narodzin dziękujemy Bogu za dar Jej życia i dar Jej wiary, ucząc się u Jej janowskiego tronu zawierzania naszych spraw w jej matczyne ręce” – mówił biskup Frankowski podczas homilii zachęcając do osobistego zawierzenia Maryi całego życia.

Suma odpustowa, odprawiana na Maryjnym Placu zgromadziła około 8 tysięcy wiernych, wśród nich wielu z naszej Parafii.

Foto ks. Stanisław Gieroń>>

5 września

W niedzielę, 5 września br., rolnicy zgodnie z tradycją, uczcili koniec tegorocznych zbiorów.

Gospodarz dożynek – Zenon Ligaj z Krzemienia Górki -  prosząc o poświęcenie Darów powiedział: Obchodząc to radosne święto dożynkowe pragniemy modlić się o to, aby dobry Bóg otworzył nasze serca na potrzeby bliźnich   abyśmy   szczerze   umieli   dzielić   się   chlebem powszednim z potrzebującymi. W dziękczynnych modłach, za tegoroczne zbiory prosimy Ojca Niebieskiego, aby łaskawym okiem, spoglądał na nie przez cały rok, aż do następnych zbiorów Pełny tekst przemówienia>>.

Foto>>

sierpień

 29 sierpnia

Dożynki Powiatowe w Dzwoli

foto Pan Tomasz Jaszek>>

Foto>>

8 sierpnia  

odbył się Odpust ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego, który jest patronem naszej parafii. Uroczystej sumie przewodniczył i homilię wygłosił Ks. Tadeusz Janda.

 

lipiec

Boże, daj pewną rękę i bystre oko,abym na drogach nikomu nie wyrządził krzywdy. Nie pozwól dawco życia, abym stał się przyczyną śmierci lub kalectwa, a także zachowaj mnie od nieszczęścia i wypadku. Amen.

25 lipca

Święty Krzysztof Patron kierowców

Dziś wspomnienie liturgiczne Świętego Krzysztofa, patrona kierowców.

Po Mszy świętej, o godz. 10.30,  ks. Stanisław Gieroń - proboszcz Parafii dokonał  poświęcenia pojazdów.

Ofiary zbierane podczas święcenia przeznaczone są na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.

więcej na>>

czerwiec

14 czerwca

14 czerwca, dzieci II klasy szkoły podstawowej wraz ze swoimi rodzicami przeżyły pielgrzymkę na Jasną Górę. Pielgrzymkę dziękczynną za dar I Komunii Świętej.

Program Pielgrzymki obejmował:

·        udział o godzinie 11.00 we Mszy Świętej w Kaplicy Cudownego Obrazu,

·        zapoznanie się z historią i zwiedzenie najważniejszych miejsc Jasnej Góry, nawiedzenie sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Gidlach.

foto ks. Stanisław Gieroń>>

13 czerwca

66 rocznica Bitwy na Porytowym Wzgórzu - Uroczystość Patriotyczno- Religijna

66 rocznica bitwy na Porytowym Wzgórzu - Uroczystość religijno-patriotyczna Oddajemy hołd sztandarom, bo sztandar jest symbolem piękna narodowego. Sztandar trzeba zawsze uszanować, a tego muszą się uczyć dzieci od starszych, którzy czują w sobie patriotyzm - mówił 13 czerwca br. - podczas uroczystości religijno-patriotycznych, upamiętniających 66. rocznicę Bitwy na Porytowym Wzgórzu - Ks. Infułat Edmund Markiewicz. - Czy można budować Ojczyznę bez Boga, bez poszanowania Jego praw? Czy 55% ankietowanych Polaków (deklarujących się, za Ojczyznę oddałoby swoje życie), to dużo, czy mało, czy należy się z tego cieszyć, czy smucić - pytał podczas homilii Ks. Mirosław Gajewski.

WIĘCEJ http://powiatjanowski.pl/pliki/gazeta/2010/ppj_15e.pdf

Foto: Pan Tomasz Jaszek>>

 

11 czerwca

Zakończenie Oktawy Bożego Ciała

W czwartek 11 czerwca, uroczystą Mszą Św. o godz. 18.00 zakończyliśmy Oktawę Bożego Ciała. Tradycyjnie w tym dniu po Mszy Świętej odbyła się procesji wokół kościoła, do czterech ołtarzy. Po procesji ks. Proboszcz poświęcił przyniesione do kościoła wianki z kwiatów i ziół. Zakończenie oktawy Bożego Ciała jest także dniem, w  którym błogosławi się małe dzieci, dlatego w kościele było sporo naszych najmłodszych parafian.

Procesja>>

Błogosławieństwo dzieci>>

3 czerwca

Boże Ciało - Święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

3 czerwca,  po uroczystej Mszy Świętej odprawionej o godzinie 10.30,  wyruszyła procesja do 4 ołtarzy usytuowanych wzdłuż głównej drogi wsi. Wzorem lat ubiegłych w procesji uczestniczyła aktywnie cała społeczność Krzemienia,  dziewczynki sypały kwiaty, niosły poduszki, młodzież gimnazjalna - różaniec,  szarfy chorągwi i sztandarów. Nie zabrakło też strażaków z OSP, którzy przybyli na uroczystość ze Sztandarami. Do tradycji też weszło łamanie gałązek z drzewek usytuowanych przy ołtarzach. To pamiątka po dawnych wierzeniach,  jakoby przyniesione z procesji gałązki,  zatknięte za strzechy zabudowań, miały strzec przed ogniem, piorunami i robactwem, zatknięte na polach, miały chronić przed szkodnikami.

Galeria Foto>>

 1 czerwca

Jeśli ktoś się modli, Pan Bóg w nim oddycha. -  ks. Jan Twardowski

1 czerwca o godzinie 8.30 została odprawiona Msza Święta w intencji Księdza Jana Twardowskiego w 95 rocznicę urodzin poety - Patrona Zespołu Szkól w Krzemieniu oraz uczniów, rodziców, grona pedagogicznego i pracowników szkół.

Galeria foto>>

maj

Zaproszenie>>

Dziękczynienie za dar Eucharystii

29 maja 2010 r. (sobota) dzieci pierwszokomunijne

wraz z Rodzicami, Duszpasterzami i Katechetami wzięli udział  we wspólnym dziękczynieniu za dar Eucharystii w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Janowie Lubelskim,

Na program wspólnego Świętowania: złożyły się:

1000 Msza św.

1100 – Poczęstunek i wspólne śpiewanie

1300 – Nabożeństwo do Matki Bożej.

foto:; ks. Stanisław Gieroń

Zbiórka>>

W kościele>>

MODLITWA JANA PAWŁA II O DARY DUCHA ŚWIĘTEGO:

Duchu Święty, proszę Cię

o dar Mądrości do lepszego poznawania

Ciebie i Twoich doskonałości Bożych,

o dar Rozumu do lepszego zrozumienia

ducha tajemnic wiary świętej, o dar Umiejętności, abym w życiu kierował

się zasadami tejże wiary,

o dar Rady, abym we wszystkim u Ciebie

szukał rady i u Ciebie ją zawsze znajdował,

o dar Męstwa, aby żadna bojaźń ani względy ziemskie nie mogły mnie od Ciebie oderwać,

o dar Pobożności, abym zawsze służył

Twojemu Majestatowi z synowską miłością

o dar Bojaźni Bożej, aby żadna bojaźń ani

względy ziemskie nie mogły mnie od Ciebie oderwać.

23 maja

W dniu 23 maja, mieszkańcy Krzemienia I przechodząc w procesji do 4 ołtarzy modlili się, by Bóg w przychylności Swojego miłosierdzia dał i w tym roku obfite urodzaje: plony, owoce drzew oraz odwracał szkodliwe chmury, chłód i gradobicie. Zesłał deszcz z obłoków, aby użyźnił ziemię, udzielał słońca, aby kwiat owocował i dojrzewało zboże.   Procesja zakończyła się w Kościele, gdzie została odprawiona Msza Święta.

W dniu 24 maja poświęcenie pól odbyło się w Krzemieniu II >zobacz foto>>

Więcej na >>

16 maja

W Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, 16 maja 2010 roku, w naszej parafii, 19 dzieci klasy II Publicznej Szkoły Podstawowej im. Księdza Jana Twardowskiego, po raz pierwszy przyjęło do swego serca, Pana Jezusa w Komunii Świętej. Razem z dziećmi modliły się również zaproszone na tę Uroczystość Panie : Maria Brodowska – dyrektor szkoły i Teresa Rząd – wychowawczyni. Ksiądz proboszcz podziękował rodzicom za zaangażowanie w organizację uroczystości, a szczególne  pani wychowawczyni za pomoc w przygotowaniu dzieci. 

Galeria foto>>

 

Bogu na chwałę,

Ludziom na pożytek!

3 maja 2010 została odprawiona Uroczysta Msza Święta w intencji strażaków i ich rodzin.

foto>>

video>>

kwiecień

1 - 5 kwietnia

Wielkanoc 2010

Otrzyjcie już łzy płaczący, żale z serca wyzujcie.
Wszyscy w Chrystusa wierzący, weselcie się, radujcie.
Bo zmartwychwstał samowładnie, jak przepowiedział dokładnie.
Alleluja, alleluja, niechaj zabrzmi: alleluja!

Więcej>>

marzec

21 marca

Zapraszamy Cię Matko do naszych rodzin!

Od dziś odwiedzać będzie rodziny naszej parafii Matka Boska Częstochowska

w swoim cudownym wizerunku - kopii Obrazu Jasnogórskiego.

Foto>>

 

18 -   22 marca

BĄDŹMY ŚWIADKAMI MIŁOŚCI

Rekolekcje Wielkopostne w Roku Kapłańskim

Rekolekcje prowadził ks. Grzegorz Kasprzycki >>

 

luty

21 lutego

W Niedzielę, 21 lutego, zostały poświęcone  modlitewniki 
i wręczone dzieciom przygotowującym się 
do Pierwszej Komunii Świętej. 
To kolejny etap ich przygotowania
do tej radosnej majowej uroczystości spotkania z Jezusem Eucharystycznym.

 

styczeń

Spotkanie z kolędą i pastorałką

10 stycznia, w naszym kościele, odbyło się świąteczne spotkanie z kolędą i pastorałką. Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowały się dzieci oraz młodzież, wykonując przygotowane pod kierunkiem katechetki pani Heleny Kaproń, ulubione utwory. Na zakończenie ksiądz Proboszcz Stanisław Gieroń wręczył solistom gratulacyjne dyplomy oraz poczęstował słodyczami.  Spotkanie prowadziły Monika Rożek i Kornelia Koszałka.

więcej>>

Ktoś czeka na pozdrowienia od Ciebie.
Napisz i wyślij>> e-kartki >>

Spieszmy się kochać ludzi" -ks. Jan Twardowski

Śpieszmy się
Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą zostaną po nich buty i telefon głuchy tylko co nieważne jak krowa się wlecze najważniejsze tak prędkie że nagle się staje potem cisza normalna więc całkiem nieznośna jak czystość urodzona najprościej z rozpaczy kiedy myślimy o kimś zostając bez niego  Nie bądź pewny że czas masz bo pewność niepewna zabiera nam wrażliwość tak jak każde szczęście przychodzi jednocześnie jak patos i humor jak dwie namiętności wciąż słabsze od jednej tak szybko stąd odchodzą jak drozd milkną w lipcu jak dzwięk troche niezgrabny lub jak suchy ukłon żeby widziec naprawde zamykają oczy chociaż większym ryzykiem rodzić się niż umrzec kochamy wciąż za mało i stale za późno  Nie pisz o tym zbyt często lecz pisz raz na zawsze a bedziesz tak jak delfin łagodny i mocny  Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą i ci co nie odchodzą nie zawsze powrócą i nigdy nie wiadomo mówiac o miłosci czy pierwsza jest ostatnią czy ostatnia pierwszą

Linki>  

 

 

 

  1. 2007>>

 

  1. rok 2008 >>

 

  1. rok 2009>>