Rok 2009

galerie>>:

styczeń. luty, kwiecień, maj, czerwiec , lipiec, sierpień, wrzesień

wrzesień

1 Listopada

"Nie bądź pewny że czas masz, bo pewność niepewna"

ks. Jan Twardowski

Foto z procesji na cmentarz w dniu 1 listopada 2009 r.>>

27 września

Poświęcenie różańców

20 września

W niedzielę, 20 września w czasie Mszy św. o godz. 10,30 modliliśmy się w intencji dzieci, które w tym roku po raz pierwszy rozpoczęły naukę w szkole podstawowej. Po Mszy św. ks. Stanisław Gieroń udzielił specjalnego błogosławieństwa dzieciom na nowy rok szkolny oraz poświęcił tornistry i przybory szkolne.

foto>>

8września

Matki Bożej Siewnej - doroczny Odpust w Janowie Lubelskim

niedziela, 6 września

Gdzie dar, tam i dziękczynienie

Uroczyste dożynki parafialne odbyły się w Krzemieniu w dniu 6 września 2009 roku.

Zostały zorganizowane przez mieszkańców Rudy i Rożków z Krzemienia II.

Organizatorzy dołożyli starań, by podobnie jak w ubiegłych latach, uroczystość była na wysokim poziomie,        o czym świadczy piękna, niepowtarzalna dekoracja ołtarza, wykonana z kłosów zbóż, kwiatów i niektórych warzyw oraz pracochłonny wieniec dożynkowy, który swą symboliką nawiązuje do Wzgórz Częstochowy.

Gospodarz dożynek, pan Mariusz Abram, w swym wystąpieniu powiedział - "Obchodząc radosne święto dożynkowe, pragniemy modlić się o to, aby dobry Bóg otworzył nasze serca na potrzeby bliźnich, abyśmy szczerze umieli dzielić się chlebem powszednim z potrzebującymi.

W dziękczynnych modłach za tegoroczne plony prosimy Ojca Niebieskiego, aby łaskawym okiem spoglądał na nas, na nasze zagony, aż do następnych zbiorów." więcej>>

sierpień

sobota, 15 sierpnia 2009

Matki Bożej Zielnej
Dziś do kościoła przynieśliśmy wiązanki kłosów zbóż, ziół, kwiatów i warzyw,
które ksiądz Stanisław Gieroń modląc się,
aby służyły ludziom i zwierzętom, pobłogosławił  i poświęcił.

9 sierpnia - Odpust parafialny ku czci Św. Maksymiliana Marii Kolbego

Procesja>>

lipiec

12 lipca

Witamy Cię Matko!>>

NAWIEDZENIE MATKI BOŻEJ

W ŚWIĘTYM WIZERUNKU NAWIEDZENIA

12.07 - 13.07. 2009

Harmonogram >>

4 lipca 2009r. przed południem sakrę biskupią w Katedrze sandomierskiej przyjął ks. bp nominat Krzysztof Nitkiewicz.

czerwiec

18 czerwca

W czwartek, 18 czerwca o godz. 18.00, została odprawiona Msza św. na zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po niej nastąpiła procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy usytułowanych na placu kościelnym. Nabożeństwo zakończyło się poświęceniem wianków oraz błogosławieństwem dzieci, które bardzo licznie wraz z rodzicami zgromadziły się w kościele. Obecność tylu dzieci, mile zaskoczyła księdza proboszcza, ale mimo to nie zabrakło dla nich słodyczy, pysznych batoników PRINCE POLO, a te (dzieci),  które systematycznie uczestniczyły we wszystkich nabożeństwach oktawy Bożego Ciała, otrzymały nawet po kilka sztuk.

foto>>

11.czerwca

Uroczystość Bożego Ciała - foto>>

8 czerwca

Przedłużeniem Uroczystości I Komunii Świętej była pielgrzymka dzieci i ich rodziców na Jasną Górę. Miała ona miejsce 8 czerwca 2009 roku.

Wzięło w niej udział 52 osoby:

*    dzieci pierwszokomunijne,

*    ich rodzice,

*    rodzeństwo niektórych dzieci.

Program pielgrzymki obejmował:

*    udział we Mszy świętej w kaplicy Cudownego Obrazu,

*    zwiedzanie Jasnej Góry,

*    nawiedzenie Sanktuarium Ojców Dominikanów w Gidlach.

foto ks. Stanisław Gieroń>>

maj

Galerie Foto ks. Stanisław Gieroń ;

1. Uroczysta Msza Święta >>

2. Poczęstunek i wspólne śpiewanie>>

3. Uroczysta Procesja >>

23 maja - Dzień Dziękczynienia za Dar Eucharystii

17 maja - Uroczystość I Komunii Świętej

10 maja 2009 rok - Msza Święta w intencji strażaków i ich rodzin.>>

Dzień Otwartej Furty

kwiecień

Wesoły nam dziś Dzień nastał!

Procesja rezurekcyjna

Procesja rezurekcyjna jest uroczystym ogłoszeniem prawdy o Zmartwychwstaniu Pańskim, manifestacją wiary – na wzór kobiet, które po doświadczeniu pustego grobu poszły ogłosić tę wieść uczniom. Procesja jest też symbolem wędrówki Nowego Ludu Bożego razem ze swoim Panem do ojczyzny niebieskiej.

Zobacz foto> >

11 kwietnia - Wielka Sobota

Godzina 9.00 Święcenie pokarmów>>

Godzina 18.00-  Liturgia Wigilii Paschalnej>>

10 kwietnia - Wielki Piątek

Czuwanie >>

Dla chrześcijan jest to dzień żałoby, ponieważ w tym dniu Jezus Chrystus umarł za nasze grzechy.  Jest to jedyny dzień w roku, w którym nie odprawia się Mszy Świętej. Wieczorem odprawiana jest uroczysta liturgia wielkopiątkowa, która składa się z czterech części:
I. Liturgia Słowa - fragmenty Pisma Św. wprowadzają
nas w tajemnicę męki i śmierci Chrystusa.
II. Adoracja Krzyża - znaku naszej wiary, na którym
dokonało się zbawienie świata.
III. Komunia Święta.
IV. Procesja do Bożego Grobu.

Misterium Męki Pańskiej >>

9 kwietnia- Wielki Czwartek

„Własnego kapłaństwa się boję,
własnego kapłaństwa się lękam i przed kapłaństwem w proch padam,
i przed kapłaństwem klękam”
ks. Jan Twardowski
Wielki Czwartek jest Świętem wszystkich kapłanów.
Pragniemy podziękować naszym księżom za trud wnoszony w głoszenie Słowa Bożego
i życzymy wielu Łask Bożych na dalszą posługę .

Foto>>

(1/4): (2/4): (3/4): (4/4):

luty

25 lutego - W Środę Popielcową

Dziś rozpoczynamy okres Wielkiego Postu.

Poświęcenie popiołu i posypanie głów, wyraża naszą gotowość do podjęcia wielkopostnych umartwień,

czynienia pokuty, jak również prawdę o śmiertelności i przemijalności dóbr doczesnych.

(1/4): (2/4): (3/4): (4/4):

Spotkanie z animatorkami z Janowa Lubelskiego ze Wspólnoty dla Intronizacji

Najświętszego Serca Pana Jezusa, Króla Królów i Pana Panów

styczeń

25 stycznia

List Pasterski Episkopatu Polski na święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła (25 stycznia)

Ktoś czeka na pozdrowienia od Ciebie.
Napisz i wyślij>> e-kartki >>

Spieszmy się kochać ludzi" -ks. Jan Twardowski